Tourism and Leisure Committee

This committee is responsible for sports, arts, leisure and cultural provisions, parks and open spaces, sand dune and beach management, and tourism and events promotion policies. For information on speaking at this committee see "Public Speaking at Council Meetings" in the Documents and Information section.
20 May 2015 - onwards
Fixed
All
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Members

PartyNameRoleMembership Dates
12
Page 1 of 2, Displaying items 1 to 10 of 12 members/vacancies that match search criteria
Conservative
Peter Anthony Member 22/05/2019 - current
Independent
Tim Armit Member 22/05/2019 - current
Independent
Brenda Blackshaw Member 20/05/2015 - current
Conservative
Sue Fazackerley MBE Member 20/07/2020 - current
Conservative
Shirley Green Member 16/04/2018 - current
Conservative
Gavin Harrison Vice-Chairman 22/05/2019 - current
Independent
Matthew Lee Member 22/05/2019 - current
Conservative
Cheryl Little Member 20/05/2015 - current
Non-Aligned
Kiran Mulholland Member 16/07/2019 - current
Conservative
Michael Sayward Chairman 20/07/2020 - current

Substitutes

No Substitute information needs to be specified as the Substitution type is all. Any elected member may substitute.
Sharon Wadsworth
democracy@fylde.gov.uk
01253 658546

Other Information